logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam článků

Křest publikace

13.03.2017

FOIBOS BOOKS a Kotěrovo centrum architektury vydalo již sedmou publikaci z edice Památky UNESCO "Český Krumlov Historické centrum", editorem knihy je Pavel Vlček s kol. autorů včele s prof. Václavem Girsou.

7. 3. 2017 se v 17 hodin konal v Národní knihovně ČR křest této publikace.
Není to náhoda, ale je to ji třetí kniha, kterou v Klementinu prezentujeme.
Podle ředitele NK Patra Kroupy slavnostní uvedení knih do Národní knihovny právem patří.
Dr. Janota připomenul další významnou souvislost s křtem publikace.
Letos uplyne čtvrť století, kdy výbor pro světové dědictví UNESCO na svém 16 zasedání konaném 7.-14.12 1992 v jihoamerickém městě Santa Fé schválil zapsání prvních historických center měst – Prahy Telče a Českého Krumlova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví Unesco.

Doc.PhDr. Josef Štulc, čestný prezident IGOMOS byl při této události a po úvodním slovu Dr. Oldřicha Janoty a PhDr. Petra Kroupy ji krátkou vzpomínkou přiblížil.
Mezi hosty byli také přítomni Ing. Dalibor Carda, starosta Českého Krumlova a zástupci dalších měst a památek UNESCO., náměstkyně ministryně MMR JUDr. Simeona Zikmundová. Návštěvníci malé slanosti měli možnost prohlédnout si všech sedm dosud vydaných publikací památek UNESCO v ČR v českém i v anglickém jazyce. Všechny publikace byly podpořeny Ministerstvem kultury ČR.


^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.