logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam článků

Setkání s Karlem Čapkem na zahradě Trmalovy vily

19.09.2016

V neděli 18. září se stala zahrada Trmalovy vily dějištěm setkání s Karlem Čapkem co by dramatikem, spisovatelem i člověkem. A že se uskutečnilo v Praze 10 je symbolické, neboť zde prožil značnou část svého života.
Televizní a rozhlasový moderátor Václav Žmolík jménem Kotěrova centra architektury a nakladatelství FOIBOS BOOKS přivítal více než stovku hostů z celé Prahy, které neodradila zamračená obloha nad Prahou a přišli se potěšit ukázkami z her a povídek Karla Čapka.
Úryvek ze hry Loupežník Divadla na Vinohradech v jedinečném podání Mimi Sabiny Rojkové a loupežníka Marka Holého byl oceněn velkým potleskem. Nemenší měrou sympatií bylo přijato vystoupení Blanky Koželuhové a Jiřího Hlobila jako Olgy Scheinpflugové respektive Karla Čapka a jejich vzájemné korespondence. Zářivé hlubiny z pera obou bratří Čapků, Karla a Josefa představil soubor pražského Gymnázia Gutha – Jarkovského, Eliška Reiterová, Tomáš Blatný a Jiří Pešička doprovázející povídku o Titaniku hudbou a zpěvem.
Milým překvapením pro všechny diváky i účinkující bylo setkání s herečkou Zdenou Procházkovou, která zavzpomínala na nečekané setkání s Karlem Čapkem, když jako dítě si přišla k Čapkově vile pro autogram do své milované knížky o Dášeňce.

Nebylo to setkání s Čapkem v Trmalově vile a v Praze 10 poslední. Budou následovat Čapkových setkávání s pátečníky, setkání s tvorbou Olgy Scheinpflugové a další až k slavnostnímu otevření Čapkovy vily v roce 2018.

K setkání Karel Čapek mezi námi se vracíme několika obrázky.

^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.