logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam článků

Dny lidové architektury v Ústeckém kraji

14.07.2016

Vážení návštěvníci i místní občané, příznivci venkovské architektury, rádi bychom Vás pozvali na
Dny lidové architektury Ústeckého kraje,
které se uskuteční v týdnu od 16. do 24. července 2016 v regionu Českého Švýcarska, Šluknovska a Lužických hor

Jedná se už o 4. ročník celostátní akce, jejímž smyslem a cílem je přispět k širší popularizaci, hlubšímu poznání a pochopení hodnot a významu lidového stavitelství a rovněž k posílení vědomí odpovědnosti za jeho uchování příštím generacím.

Hlavní program bude probíhat v sobotu 16. 7. v obci Lipová u Šluknova u opraveného podstávkového domu č. p. 424 a jeho součástí budou komentované prohlídky, prezentace, výstavy, ukázky tradičních řemesel a prodej výrobků, občerstvení z regionálních zdrojů a další aktivity.
Možnost nahlédnout do zachovalých a udržovaných zajímavých vesnických staveb, poznat méně známá pozoruhodná místa a památky, seznámit se s jejich historií a zvláštnostmi a k tomu si vyslechnout zasvěcený výklad odborníků budete mít v sobotu 16. i v neděli 17. 7. a také během následujícího týdne i v mnoha jiných lokalitách – např. v Krásné Lípě, ve Šluknově, Rumburku, Chřibské, Studeném, Jetřichovicích, Doubici, Brtníkách i jinde.

Hlavními pořadateli Dnů lidové architektury Ústeckého kraje jsou FOIBOS BOOKS, NPÚ, Ústecký kraj, TUR Šluknovsko, Obec Lipová, České Švýcarsko o.p.s. Úplný program s podrobnějším komentářem bude zdarma k dispozici v dostatečném předstihu v informačních centrech, muzeích, obcích, restauracích a dalších kulturních zařízeních a partnerských organizacích v regionu a také na webových stránkách www.lidove-stavby.cz, www.npu.cz, www.ceskesvycarsko.cz, www.tur-sluknovsko.cz, www.lipova.cz, www.podstudencem.cz www.kr-ustecky.cz, www.mesto-sluknov.cz, www.krasnalipa.cz, www.npcs.cz aj.

^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.