logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam článků

Třikrát o Janu Kotěrovy a architektech Prahy

25.03.2022

Ve středu 23. a čtvrtek 24. března 2022 se uskutečnila v Praze 2 a Praze 10 tři setkání kulturní veřejnosti, zajímající se o architektonické dědictví, život a dílo významných architektů Prahy.
Prvním byla dernisáž, uzavírající výstavu o díle Jana Kotěry, která byla připravena ve spolupráci městské části Prahy 2 a Kotěrova centra architektury ve výstavní síni radnice Prahy 2 na náměstí Míru. Součástí setkání byl zároveň křest publikace Jan Kotěra, vydané městskou částí Praha 2. Publikace autora Patrika Líbala, na jejíž přípravě spolupracovalo Kotěrovo centrum architektury a nakladatelství FOIBOS BOOKS, seznamuje čtenáře s architektonickou tvorbou Jana Kotěry a devatenácti jeho žáků, a jejich stavbám v Praze 2.
Zájemci o dílo Jana Kotěry z Prahy 2 byly potom pozvání na druhý den, čtvrtek 24. března do Trmalovy vily, kde měli možnost na komentované prohlídce poznat jednu z prvních Kotěrových vilových staveb, secesní Trmalovu vilu v Praze Strašnicích,
V podvečer potom byla v Trmalově vile přednáška a beseda s architektem Petrem Krajčim o Zrození Velké Prahy a budování metropole, jako hlavního města nové Československé republiky, uspořádaná ke 100. výročí vzniku Velké Prahy.
Ze všech těchto setkání přinášíme malou fotoreportáž.

^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.