logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam článků

Slavnostní zakončení Roku Jana Kotěry v Praze 10

20.12.2021

V pátek 17. prosince v předvečer 150. výročí narození architekta Jana Kotěry se na jeho počest uskutečnilo slavnostní setkání. Slavnost se konala v městské části Praha 10, která spolu s Kotěrovým centrem architektury vyhlásila Rok Jana Kotěry v Praze 10.

Odpoledne položila na Vinohradském hřbitově k hrobu Jana Kotěry věnec delegace v čele se starostkou městské části Praha 10 a senátorkou Renatou Chmelovou.

Poté se v nedaleké Trmalově vile, jedné z Kotěrových raných staveb, sešli vzácní hosté, mezi nimi primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek, místostarosta Petr Beneš a Olga Koumarová, členové Rady MČ Praha 10, představitelé měst a míst Kotěrovy tvorby a také členové čestného výboru Roku Jana Kotěry.
Jako čestní hosté byli pozváni ti, kteří pečují o zachování a prezentaci tvůrčího odkazu tohoto velikána české kultury a architektury.
Právě jim byla z rukou představitelů Kotěrova centra architektury předána ocenění.

Stříbrné medaile Za péči o zachování a prezentaci tvůrčího odkazu Jana Kotěry, které věnoval Architectureweek a vydala Česká mincovna, a.s.

Dále byla předána Ocenění Za péči o zachování a prezentaci tvůrčího odkazu Jana Kotěry a Ocenění za péčí o zachování a prezentaci českého architektonického dědictví.
Oceněným věnoval svůj koncert houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.