logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam článků

Aktuality z našeho okolí

12.08.2020

Vážení přátelé stavitelství, architektury a urbanismu,

vstupujeme do druhého měsíce prázdnin a neustále nás znepokojuje ten covid, tak, jak sleduji, stále více také putujete po vlastech českých, moravských a slezských a také po našich stránkách slavných vil. Rádi bychom Vás tedy upozornili na zajímavé události v našem okolí.
Pokud pojedete do Prahy a nebo jste Pražany, máme v Trmalově vile v Praze Strašnicích výstavu Miloše Sedláčka "Architektura - princip myšlenky i hmoty" do níž vybral fotografie s tématikou lidských staveb.
V nedávných dnech k zahájení Dnů lidové architektury jsme připravili novou publikaci Lidové stavby Středočeského kraje, kterou vám zde představujeme.
V příštích týdnech se také můžete těšit na další naši publikaci o vilové architektuře Slavné vily Prahy 6 – Hanspaulka.
Od konce srpna do konce letošního roku budou probíhat architoulky po stavbách pražských architelků – Adolfa Loose, jehož 150. výročí narození letos vzpomínáme, Josefa Gočára, Josefa Chochola, Karla Honzíka, Otakara Novotného a dalších.
Chystáme také výstavu a putování po stavbách ostravských architektů, dále výstavu a putování po barokních stavbách lombardských architektů ve Středočeském kraji.
V polovině září ve Všechovicích, rodné obci slavného architekty Bohuslava Fuchse, navážeme přetrhnutou nit Putování po jeho stavbách, které jsme spolu s dalšími připravili na počest 125 výročí jeho narození.
Informace o termínech těchto akcí sledujte na našich webových stránkách www.slavnevily.cz, nebo www.trmalovavila.eu.
Přejeme hezký zbytek prázdnin a vstup do podzimu bez zdravotních komplikací.

^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.