logo trmalovy vily logo trmalovy vily F
<zpět na seznam článků

Výstavy Fuchse v Brně a ve Znojmě zahájeny

20.08.2015

V opravdu parném létě ve čtvrtek 5. srpna jsme se vydali do Brna, do vily Stiassni, na zahájení výstavy Slavné stavby Bohuslava Fuchse.
Odpoledne přijeli do vily holešovští s právě skončenou výstavou a pomohli nám s její instalací zde ve vile. Před pátou stoupají z Hroznové ulice nahoru k vile první návštěvníci, nabízíme doušek vody a rychle do stínu. Po páté zahajuje výstavu ředitel ing. Petr Svoboda a předává slovo dr. Janotovi z Kotěrova centra architektury, jednomu z autorů výstavy. Hlavní slovo má prof. Jan Sedlák, který přibližuje život a tvorbu Bohuslava Fuchse, který právě v Brně za 50 let svého působení zanechal jedinečné dílo. Na návštěvníky vernisáže čekala nejen zajímavá výstava o Fuchsově díle, ale také prohlídka vily Stiassni, kterou doprovázel ing. Petr Svoboda a ing. arch. Vlasta Loutocká. Nad výstavou převzal záštitu brněnský primátor ing. Petr Vokřál, který se však na poslední chvíli musel z pracovních důvodů omluvit.
Výstava ve vile Stiassni, kterou návštěvníci mohou spojit s prohlídkou vily i překrásné zahrady potrvá do 12. září 2015.

^
design by
© FOIBOS Books s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.