Slavné stavby v Praze – Troji

Úvod > Slavné stavby v Praze – Troji

Cena 350 Kč Běžná cena: 429 Kč


Když se  u nás řekne Trója, vybaví se nám jistě legendární město známé z Homérovy Iliady, ale častěji také místo, kde jsme většinou poprvé byli na návštěvě v zoologické zahradě.

Troja, před mnoha staletími zvaná Ovenec Zadní i Horní či Svrchní je městskou částí Prahy s bohatou historií,  pamětihodnostmi i moderní architekturou.

Nová publikace  z pera renomovaných autorů, vedených ing. arch. Petrem Krajči nás provede tímto bohatstvím.

Na 240 stranách knihy projdeme slovemi i četnými obrazy 61 stavbou a stavebním komplexem od středověké vsi s osadou Rybáře, více jak desítkou usedlostí jako je Salabka, Sklenářka Kazanka a další, viničních domků, provede nás někdejšími místy výletních a zahradních restaurací a kouzelných zákoutí. Důkladně nás  seznámí s Trojským zámkem a jeho zahradami, se zoologickou zahradou s desítkami staveb z její více jak osmdesátileté historie mezi nimi například Gočárovy domky nebo nové pavilony, Určitě pro mnohé bude zajímanvou informace o botanické  zahradě v Troji se skleníkem Fata Morgana. Mezi desítkami pozoruhodných vil vás jistě zaujme vila režiísérky Věry Chytilové nebo Stückova vila architektů Mühlsteina Fürtha. Nebo mosty, jimiž se do Troji dostanete. Trojským mostem, dnes Barikádníků z roku 1928, Trojskou lávkou z roku 1984, nebo nedávno otevřeným novým Trojským mostem.

Vydalo nakladatelství FOIBOS BOOKS v edici Slavné stavby.

Kniha vychází v českém a anglickém jazyce.

Kód: 978-80-87073-75-9