Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Úvod > Knihy > Architekti > Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Cena 100 Kč Běžná cena: 129 Kč


Publikace Slavné stavby Jindřicha Freiwalda autorů Jakuba a Venduly Potůčkových představuje čtenáři část z bohaté tvorby hronovského rodáka Jindřicha Freiwalda, žáka legendárního Jana Kotěry.

Architektova tvorba se  odehrávala na pomezí hravé florální secese a geometrické moderny a v jejich intencích

se podařilo Freiwaldovi realizovat již  za studií například  hotel Start v Hradci Králové. 

Ve společném stavebním podniku založeném se stavitelem Jaroslavem Böhmem v Praze – Karlíně měl Jindřich Freiwald na starosti především stránku architektonickou a s tou nás publikace seznamuje v těch nejpodstatnějších stavbách.

Vedle obytných kolonií, rodinných domů, vil, státních i soukromých nájemních domů se kancelář dále specializovala na projekty bankovních budov, spořitelen či divadel a mimo jiné je také podepsána pod návrhem legendárního pražského kina Aero nebo prodejny vozů stejnojmenné automobilové značky.

Publikace  nám představí městské obytné kolonie, nájemní a rodinné domy v Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Kolíně, Sušici a jinde u nás i na Podkarpatské Rusi. Zavede nás do některých z mnoha spořitelen a bankovních domů, které autor a stavební kancelář realizovali.

Velkým a oblíbeným tématem, kterému se architekt Jindřich Freiwald rád a s láskou věnoval, jsou divadelní budovy.

I v tomto směru nemá mezi českými architekty žádného konkurenta, poněvadž vedle několika adaptací a rekonstrukcí starších prostor se mu podařilo postavit tři divadelní novostavby. A to Jiráskovo divadlo v Hronově, Divadlo Karla Pippicha v Chrudimi a Městské divadlo v Kolíně.

 

Příběhy ze života a díla Jindřicha Freiwalda, kterými nás publikace provází slovem znalců i mnoha obrázky, budou pro čtenáře jistě zajímavým poznáním osobnosti  jednoho z  významných tvůrců moderní české architektury, statečného člověka a vlastence  a mnohých jeho pozoruhodných staveb.

Kód: 9788087073889