Great Spas of Bohemia, Moravia and Silesia

Úvod > Great Spas of Bohemia, Moravia and Silesia

Cena 500 Kč Běžná cena: 699 Kč


Na knihkupecké pulty přichází v předstihu před vánočními svátky opravdu mimořádný dárek – publikace Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska z pera předních znalců lázeňských staveb Mgr. Lubomíra Zemana, autora  lázeňských staveb a míst v Čechách a editora publikace a prof. Pavla Zatloukala, autora moravských a slezských lázní.

Lázně Čech, Moravy a Slezska svou bohatostí a různorodostí přírodních léčivých zdrojů, léčebných metod i  samotným prostředím lázní a jejich architektonickým ztvárněním jsou něčím i v Evropě a ve světě  jedinečným. Jejich léčebný věhlas, stejně jako architektonická i přírodní krása lázeňských míst přitahovaly už  v minulosti vzácné návštěvy z Evropy i domova

 To, jak vypadá většina dnešních lázní, je především výsledkem dlouhodobého architektonického vývoje, do něhož významně zasáhli vynikající čeští i zahraniční architekti.

 Kniha, vydaná v ediční řadě Slavné stavby nakladatelství Foibos Books nás na 504 stranách seznamuje s dvaceti dvěma lázeňskými městy a místy a provází nás zasvěceným a poutavým slovem 181 stavbou a stavebním komplexem těchto míst. Lázeňskými pavilony, kolonádami, krytými promenádami, pitnými halami, fontánami, lázeňskými domy, vilami, penziony a hotely, sakrálními stavbami, lázeňskými divadly, parky a lesoparky a vším co vytváří neopakovatelnou atmosféru lázní.

 

Publikace skýtá také obrazovou  podívanou na tuto architektonickou krásu, obsaženou ve stovkách kreseb, historických i současných fotografií staveb a míst.

Kód: 978-80-87073-74-2